Horké zprávy ze Sedmikvítku
pondělí, 24 duben 2017 13:35

Přednáška - rodina jako systém

Srdečně vás zveme na přednášku na téma Rodina jako systém, která proběhne v jurtě lesní školky Sedmikvítek ve čtvrtek 4. května od 17 hodin. 

Co je tvrdá láska, kde má hranice respekt, co znamená sociální porod, význam otce a matky, rodina jako systém a její komunikační jazyk,  výchovné styly.... to vše bude obsahem přednášky na téma Rodina jako systém, kterou povede Mgr. Alena Laláková, speciální pedagog a rodinný terapeut. 

Cena: 50,- (platba na místě)

Mgr. Alena Laláková

Pracuje jako speciální pedagog, pedagog a psychoterapeut. Zaměřuje se na zvládání problematických rámců chování u dětí a mládeže, rodinnou terapii, speciálně pedagogickou diagnostiku a integraci dětí s poruchami autistického spektra, specifickými poruchami učení,  poruchami pozornosti a léčbu závislostí. Je zakladatelkou  a ředitelkou organizace Jeden strom z.ú., která se věnuje inkluzivnímu vzdělávání a výchově k udržitelnému rozvoji. V rámci terapeutické práce je jí blízká integrovaná rodinná terapie. 

„Poznávat a objevovat nové, učit se a hrát si je cesta, po které mě baví jít. Pokud na ní ještě potkám lidi, hory, přírodu, kolo,  hudbu a knihy, jsem nejspokojenější. Ve vztahu k dětem i dospělým je pro mne důležitý respekt, zdravá míra tolerance, jistota a srozumitelnost. Věřím v  proaktivní  přístup k životu a sílu dětské  fantazie, ze které si stále mohu trochu brát... a tak si pořád hrát.“