Horké zprávy ze Sedmikvítku
středa, 18 květen 2016 21:38

BESEDA: Vývoj dítěte od 2 do 6 let

Zajímá vás, co tvoří a formuje dětskou osobnost, co ovlivňuje zrání dítěte, jak se dívat na jednotlivé fáze vývoje z pozice rodiče či pedagoga nebo jak rozpoznat školní zralost? Taková témata zazní na přednášce a besedě psycholožky a pedagožky Aleny Lalákové.

Přednáška s besedou proběhne ve čtvrtek 26. května od 18 do 20 hodin v jurtě lesní mateřské školky Sedmikvítek. Přihlašovat se můžete pomocí formuláře na našem webu, kapacita je omezena.  

Vstupné je 150,- Kč / osobu (rodiče dětí navštěvujících Sedmikvítek mají vstup zdarma)

Leták ke stažení 

Pár zajímavostí o lektorce Mgr. Aleně Lalákové

Alena LalakovaPracuje jako pedagog a speciální pedagog, psychoterapeut a mentor, je zakladatelkou a ředitelkou organizace Jeden strom z.ú., členkou rady Asociace lesních mateřských škol.

Zaměřuje se na zvládání problematických rámců chování u dětí a mládeže, rodinnou terapii, speciálně pedagogickou diagnostiku a inkluzivní vzdělávání. Jejím heslem je „Ještě stěstí, že jsme každý trochu jiný.“ 

„Poznávat a objevovat nové, učit se a hrát si, je cesta, po které mě baví jít. Pokud na ní ještě potkám lidi, hory, přírodu, kolo, hudbu a knihy, jsem nejspokojenější. Ve vztahu k dětem i dospělým je pro mne důležitý respekt, zdravá míra tolerance, jistota a srozumitelnost. Věřím v  proaktivní  přístup k životu a sílu dětské fantazie, ze které si stále mohu trochu brát... a tak si pořád hrát. Jsem mámou Tondy a Terezy."