Stravování

Chceme, aby se děti stravovaly zdravě, obědy jsou nutričně vyvážené a napomáhají přivyknutí dětí na zdravý životní styl.   

zdravý oběd pr dětiSamozřejmou součástí zdravé výživy je také pitný režim. Je nutné, aby měly děti možnost kdykoliv během dne se napít.

Dopolední a odpolední svačinku a také láhev s nápojem si děti nosí z domova v batůžku, který je vhodný na celodenní nošení. K pití doporučujeme neslazený čaj nebo vodu, v zimě termosku s teplým nápojem. Pro provoz lesní školky je to praktické řešení, protože děti většinou svačí v lese a nebudou se tedy muset vracet na svačinu do zázemí. Děti by do školky neměly nosit sladkosti.

Teplý oběd zajišťujeme prostřednictvím společnosti Bionea . V rámci zkušebního provozu jsme v prvním měsíci po týdnu střídali obědy v bio a nebio kvalitě. Jídelníček je vždy v daném dni shodný pro bio i nebio variantu a rozdíl  je pouze v použitých surovinách. Veškeré suroviny pocházejí od ověřených dodavatelů. Po tomto zkušebním měsíci jsme se na přání většiny rodičů rozhodli pro ne-bio obědy, které jsou ve vysoké kvalitě. Cena za oběd je tedy nadále 65,- Kč.

Složení jednotlivých jídel včetně alergenů naleznete zde.

Jídelníček (porce polévky 0,2 l a hlavního jídla 180 g na 1 dítě)

od 25. do 29. června 2018:

pondělí 

polévka: hrstková polévka s kořenovou zeleninou

hlavní jídlo: hovězí masíčko po myslivecku, domácí kynutý celozrnný knedlík

úterý 

polévka: kuřecí vývar se zeleninovými noky

hlavní jídlo: smažený steak z aljašské tresky, vařené brambory, tatarka Bionea

středa

polévka: kapustnica se sušenými švestkami

hlavní jídlo: dýňové kari s kokosem, dušená rýže

čtvrtek 

polévka: hovězí vývar s hráškem a rýží

hlavní jídlo: zapečené kuřecí ragú se zeleninou a sýrem, bramborová kaše

pátek - společný piknik

polévka:

hlavní jídlo: